7 березня 2023 року о 16:30

Федій Ольга Андріївна,

доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкової освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка
"Навчально-наукова лабораторія інноваційно-освітніх рішень у початковій освіті: педагогічні тренди та креативи"

postgraduate guest lecture fedii

Ольгою Андріївною Федій, докторкою педагогічних наук, професоркою, завідувачкою кафедри початкової освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 7 березня 2023 року  було проведено гостьову лекцію у дистанційному форматі на платформі Zoom. Тема лекції «Навчально-наукова лабораторія інноваційно-освітніх рішень у початковій освіті: педагогічні тренди та креативи».
Ольга Андріївна ознайомила із роботою Навчально-наукової лабораторії інноваційно-освітніх рішень у початковій освіті, охарактеризувала її напрями роботи: методика навчання галузей початкової освіти в умовах НУШ; створення психо-емоційного середовища сучасної початкової школи засобами естетотерапії; електронне навчання; ергономізація освітнього простору; екологія в початковій освіті; музейна педагогіка.
Продемонструвала на слайдах посібники, підручники, колективні монографії, видані у результаті роботи лабораторії, друковані видання збірників за науковим напрямом «Інноваційні педагогічні рішення у початковій освіті», результати проведення всеукраїнської науково-практичної конференції «Інновації в початковій школі: проблеми, перспективи, відповіді на виклик сьогодення».
Науковиця ознайомила присутніх із естетотерапевтичними технологіями фахової підготовки майбутніх учителів початкових класів: «педагогічною пісочницею», технологіями лялькотерапії, драматерапії, фототерапії, методикою «пісочний лист».
Поінформувала про електронне навчання, зокрема: документ-камерою, семінарами-тренінгами для викладачів, робототехнікою та STEM-освітою, а також роботою Навчально-наукової лабораторії інноваційно-освітніх рішень у початковій освіті в умовах воєнного стану.
Слухачами та активними учасниками зустрічі виступили аспіранти третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти «Доктор філософії» спеціальності 013 Початкова освіта, які опановують освітній компонент «Реалізація концепції НУШ у початковій школі». Лекція пройшла цікаво, насичено, інформативно, з активним діалогом між лектором та здобувачами освіти.
Планується подальша освітня співпраця з колективом кафедри початкової освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка на чолі з докторкою педагогічних наук, професоркою Ольгою Андріївною Федій з метою підготовки конкурентоспроможних майбутніх викладачів означеної спеціальності.